Cześć, jestem Magda!
Kręcą mnie Kółka, kręci mnie życie!
Mam swoje cele
i je realizuję...
Lubię podróże
niezależnie od ilości kilometrów
Mam też marzenia
Zwyczajne, i bardziej szalone
Pomożesz mi spełnić kolejne?

W chwili obecnej do wyboru mam dwa zupełnie różne sprzęty, które mają takie samo zastosowanie – ułatwić poruszanie się osobie niepełnosprawnej.
przystawka handbike


Sprzęt pierwszy: hybrydowa przystawka handbike firmy Sunrise Medical.
Dzięki elektrycznemu wspomaganiu osiąga prędkość do 23 km/h bez większego użycia siły.
Ma ergonomiczne uchwyty na kierownicy ułatwiające chwyt oraz duze koło, które umożliwia komfortową jazdę po rożnych powierzchniach.
przystawka handbike

Sprzęt drugi: segway z siedzeniem polskiego producenta – Blumil.
Model Airwheel S5 ma prędkość 15 km/h i na w pełni naładowanym akumulatorze możemy przejechać do 30 km.
Dzięki większym kółkom możemy nim wjechać praktycznie wszędzie, o każdej porze roku – śnieg, trawa, piach i kostka brukowa nie będą nam straszne.
Większą dostępność do rożnych miejsc zawdzięczamy również kompaktowemu wyglądowi.Cena obu tych urządzeń jest taka sama: około 22 000 zł, wliczając dodatkowe udogodnienia.

W chwili obecnej mam wielki dylemat co wybrać, jednak bez względu na decyzję zdobycie takiej kwoty jest dla osób niepełnosprawnych po prostu trudne. Dlatego właśnie zwracam się o pomoc do ludzi ze złotymi serduchami. Zebrane pieniążki będą przeznaczone na opisanego Handbike’a, dającego więcej niezależności. Pozostałą sumę wykorzystam na rehabilitację indywidualną, która także jest niezbędna.

Chciałabym w końcu móc normalnie funkcjonować i nie być zależna od innych ludzi. Tak naprawdę to jest w życiu najważniejsze, by umieć sobie dać radę. Mnie ogranicza swastyka, ale to nie oznacza, że mam przez całe życie liczyć na pomoc przyjaciół, szczególnie w kwestii przemieszczania się. Kazdy może pójść na samotny spacer, zrobić spokojne zakupy w galerii, pojechać do fryzjera czy na spotkanie biznesowe. Inni to robią za pomocą swoich nóg, a ja by móc to robić sama potrzebuję sprzętu. Liczę również na to, że ten sprzęt otworzy mi drogę do psa, który stanie się dla mnie opoką na co dzień, i do założenia własnej rodziny, o której bardzo marzę.